13 listopada uczniów 2P odwiedziła pani Ola Tomaszewska, która jest higienistką stomatologiczną. Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie obawy wśród dzieci przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat higieny jamy ustnej. Dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak należy prawidłowo je czyścić. Oprócz teorii nasi uczniowie doskonalili też swoje umiejętności praktyczne związane z dokładnym i starannym myciem zębów na specjalnym modelu szczęki. Pani Ola przypomniała dzieciom o potrzebie wizyt u stomatologa, a także o konieczności właściwego odżywiania się. Były to niezwykłe zajęcia, które wzbogaciły wiedzę dzieci na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech.

Monika Walczak