Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła 1 miejsce wśród usteckich szkół podstawowych w konkursie pod nazwą „Rowerowy Maj”. W niniejszej akcji wzięły udział trzy klasy: 4a, 5a i 5b. Spośród wielu uczniów różnych klas nasi uczestnicy z 4a osiągnęli najlepszy wynik. Znaczna większość uczniów z trzech "podstawówek" przyjeżdżała na zajęcia do szkoły swoimi rowerami lub na hulajnogach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w akcji promującej zdrowy styl życia. Szczególne życzenia należą się zwycięzcom, czyli uczniom klasy 4a. "Rowerowy Maj" to największa kampania w Polsce, która promuje zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. "Rowerowy Maj" poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które są kontynuowane po zakończeniu kampanii.

Magdalena Buksakowska