To już tradycja, że reprezentujemy naszą szkołę na Pomorskim Festiwalu Piosenki Marynistycznej „MARINA 2023”. Pierwszy etap to przesłanie nagrań piosenek do organizatorów, które w tym roku wykonała solo Natalia Szymczyk (IIIa), Lena Stachura (IVa), Liwia Walukiewicz (IVa) oraz Blanka Korniluk w duecie z Hanną Boksą (VIIa).                                                                                

Finał festiwalu odbył się 25 listopada 2023r. w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. W kategorii zespołów kl. I-IV ,,MUSZELKI’’ zajęły II miejsce, w kategorii zespołów kl. V-VII – duet: Blanka Korniluk i Hanna Boksa otrzymały I miejsce. Zeszłoroczny sukces powtórzyła Blanka Korniluk wyśpiewując również I miejsce w kategorii piosenki solowej. Szczególne wyróżnienie i podziękowanie, przekazane przez Prezesa ZO LMiR w Słupsku Jana Wilda od Prezydenta Miasta Słupska Pani Krystyny Danileckiej - Wojewódzkiej, uroczyście wręczono pani Urszuli Tamulis za znaczące, artystyczne sukcesy podopiecznych i propagowanie edukacji marynistycznej w Ustce i regionie.        

Urszula Tamulis