6 grudnia uczniowie klasy 2a oraz 3s pojechali na Sosnowe Wzgórza w Sierakowie Sławieńskim. Na początek wzięli udział w warsztatach świątecznych, w czasie których każda osoba dekorowała pachnące świąteczne pierniki oraz pisała list do Mikołaja. Wszystkie spisane prośby i marzenia zostały wrzucone do specjalnej skrzynki pocztowej. Następnie przyszedł czas na zabawę na śniegu, karmienie przemiłych alpak oraz przejażdżkę wozem. Każdy kto chciał, pod nadzorem pana Tomka, mógł stać się kierowcą traktora. Na koniec czekała na wszystkich niespodzianka. Było to spotkanie z Mikołajem, który każdego obdarował prezentem. Dzień ten był bardzo udany i pełen niezapomnianych wrażeń.

Monika Gałązka