• Tryb domyślny
  • Tryb nocny
  • Wysoki kontrast
  • Aa Aa Aa
  • Stały układ Szeroki układ
  • A- A A+
Szkoła Podstawowa nr 3 w Ustce
  • START
    • UCZNIOWIE
      • Samorząd Uczniowski
      • Dzwonki
      • Sport w SP3
      • Sukcesy
      • Biblioteka
    • RODZICE
      • Rada Rodziców
      • Kalendarium
      • Profilaktyka
      • Świetlica
      • Wymagania edukacyjne
      • Cyfrowa legitymacja szkolna
  • O SZKOLE
    • HISTORIA
      • Wspomnienia
      • ARCHIWUM
    • PATRON
    • KADRA SZKOŁY
      • Grono pedagogiczne
      • Pedagog i psycholog
      • Logopeda
      • Doradca zawodowy
    • Dokumenty
      • Statut szkoły
      • WSO
      • Regulaminy
      • Programy
      • Przetargi
      • Zasady bezpieczeństwa
    • REKRUTACJA
  • PROJEKTY
    • ERASMUS+
      • Strona projektu
      • Regulamin
      • E-gazetka
      • Kalendarz
    • POSZERZAMY HORYZONTY WIEDZY
      • Regulamin
      • Dokumenty
    • POMORSKIE Z UKRAINĄ
    • "WATER SAVIOURS"
      • Strona projektu
      • Regulamin
      • Wizyta w Ustce
    • "DZIĘKI OZE WIĘCEJ CHODZĘ..."
      • Ulotka
  • STANDARDY
  • E-DZIENNIK
  • GALERIA
  • KONTAKT
  •  BIP 
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3
    SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3
  • IM. GEN. MARIUSZA ZARUSKIEGO
    IM. GEN. MARIUSZA ZARUSKIEGO

    "Łamałem młotem wrzeciądza niewoli, prowadziłem Polaków w góry i na morze, ażeby stali się twardzi jak granit, a dusze mieli czyste i głębokie jak morze.”

  • W USTCE
    W USTCE
Previous Next

AKTUALNOŚCI

POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

26 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych z Ustki i Słupska. Po gorącym przywitaniu i dla rozluźnienia atmosfery uczennica klasy 8b Aleksandra Plytta zaśpiewała piosenkę z repertuaru Mieczysława Szcześniaka pod tytułem "Sercem patrz". Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, wymieniając nazwiska uczniów, którzy osiągnęli najwyższe laury w konkursach przedmiotowych na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym. Podała także nazwisko tegorocznego Prymusa Szkoły, którym został IGNACY BARCICKI z klasy 8b ze średnią ocen 5,88 i wzorowym zachowaniem. Po wręczeniu nagród i świadectw najlepszym ósmoklasistom na scenę zaproszono ich Rodziców, którym przekazano listy gratulacyjne. Nie zapomniano o sporcie. Najlepszym sportsmenom i sportsmenkom wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Dalszą część uroczystości uświetniła rytmiczna piosenka pod tytułem "Kolejny krok" w wykonaniu zespołu "Bursztynki", którego skład stanowią nasi milusińscy z klas 1-3 i są prowadzone przez Panią Joannę Brzezińską. Następnie wyróżnienie w formie dyplomów otrzymali uczniowie za sukcesy w grze w szachy, za pracę w Samorządzie Uczniowskim, za członkostwo w poczcie sztandarowym oraz flagowym. Serdeczne podziękowania skierowano także do Rodziców za wieloletnią pracę na rzecz klasy i szkoły. Rodziców uhonorowano dyplomami uznania. Z kolei chwilę relaksu zapewniła nam uczennica klasy 7a Hanna Szcześniak, która wykonała piosenkę Marka Grechuty z zespołu "Anawa" pod tytułem "Dni, których nie znamy".
Obie klasy ósme przygotowały ciekawe prezentacje multimedialne, przedstawiające zdjęcia wykonane od klasy pierwszej do ósmej w czasie imprez klasowych i wycieczek szkolnych. Wielu ósmoklasistom zakręciła się łezka w oku. Wspominano szczęśliwe, niezwykłe i beztroskie chwile, które przeminęły bezpowrotnie. Były też salwy śmiechu związane z nietypowymi ujęciami i wymyślnymi strojami w czasie klasowych spotkań.
Wyczekiwane głośne "hurrraaa" wybrzmiało pod koniec uroczystości, gdy Pani Dyrektor obwieściła zakończenie roku szkolnego 2025/2026.
Życzymy naszym ABSOLWENTOM dostania się do wymarzonej placówki oświatowej i udanego startu w murach nowej szkoły!

Hanna Winiarz

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!

ROWEROWY MAJ

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła 1 miejsce wśród usteckich szkół podstawowych w konkursie pod nazwą „Rowerowy Maj”. W niniejszej akcji wzięły udział trzy klasy: 4a, 5a i 5b. Spośród wielu uczniów różnych klas nasi uczestnicy z 4a osiągnęli najlepszy wynik. Znaczna większość uczniów z trzech "podstawówek" przyjeżdżała na zajęcia do szkoły swoimi rowerami lub na hulajnogach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w akcji promującej zdrowy styl życia. Szczególne życzenia należą się zwycięzcom, czyli uczniom klasy 4a. "Rowerowy Maj" to największa kampania w Polsce, która promuje zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. "Rowerowy Maj" poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które są kontynuowane po zakończeniu kampanii.

Magdalena Buksakowska

PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY

25 czerwca klasy 1-3 uczestniczyły w zorganizowanych przez Panią Magdalenę Buksakowską oraz Pana Piotra Piszko zabawach sportowych na Osirze. Celem wspólnego wyjścia było promowanie aktywności fizycznej, integracja uczniów oraz zapewnienie dzieciom radosnej i bezpiecznej zabawy. Nie zabrakło zajęć integracyjnych, zręcznościowych oraz innych atrakcji sportowych z elementami zdrowej rywalizacji. Wysiłek wszystkich uczniów został doceniony i każdy z nich otrzymał złoty medal, który na pewno będzie cenną pamiątką wspólnych zabaw. W trakcie pikniku dzieci miały możliwość odpoczynku i swobodnych zabaw na placu.

Marta Radziejewska

OLIMPUS I OLIMPUSEK 2026

Miło nam poinformować o znakomitych wynikach naszych uczniów w ogólnopolskich olimpiadach języka angielskiego Olimpus oraz Olimpusek.
Tytuł laureata Olimpiady Olimpus zdobyli:
• Filip Kostrzewa – klasa V,
• Agnieszka Dębska – klasa VII,
• Wiktor Górajek – klasa VII,
• Bruno Kuliński – klasa VII,
• Nikola Rymar – klasa VII,
• Charlotte McCarthy – klasa VII,
• Barbara Wilczyńska – klasa VIII,
• Chantalle Nowak – klasa VIII,
• Kaspian Salagierski – klasa VIII.
W olimpiadzie Olimpusek tytuł laureata oraz nagrodę książkową zdobył:
• Stanisław Wietacha.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom osiągniętych wyników. Wasza systematyczna praca, zaangażowanie oraz pasja do nauki języka angielskiego zasługują na najwyższe uznanie. Życzymy kolejnych sukcesów oraz nieustającej motywacji do rozwijania swoich językowych talentów.
Aleksandra Lącka

 

5 EDYCJA BIEGÓW „OD KRASNALA DO JUNIORA”

12 marca 2026 roku chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w 5 edycji biegów „Od Krasnala do Juniora” podczas Dni Sportu organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Ustce.
Celem imprezy była popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży, jako elementu aktywności fizycznej, która ma wpływ na zdrowie człowieka oraz propagowanie zdrowego sposobu spędzania czasu.
Zawodom sprzyjała wspaniała atmosfera, wyśmienita zabawa, a także, co w sporcie najważniejsze, zdrowa rywalizacja. Nie zabrakło aktywnej Strefy Kibica, która dopingowała naszych zawodników podczas biegu, a ich zaangażowanie przyczyniło się zapewne do kilku zwycięstw uczniów naszej szkoły:
Rocznik 2013/2014 kategoria: chłopcy 600 m – I MIEJSCE – NATAN SZAREK
Rocznik 2013/2014 kategoria: dziewczęta 600 m – II MIEJSCE – OLGA OKOPIŃSKA
Rocznik 2015/2016 kategoria: chłopcy 300 m – III MIEJSCE – MAKSYMILIAN BUKSAKOWSKI
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Marta Radziejewska

 

CZTERY DNI PEŁNE PRZYGÓD

W dniach 8–11 czerwca 2026 r. uczniowie klas 7, 8 i 5 uczestniczyli w czterodniowej wycieczce do Krakowa, Zakopanego i Energylandii. Był to czas pełen atrakcji, nowych doświadczeń oraz wspólnie spędzonych chwil. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Spacerowaliśmy po Rynku Głównym, podziwialiśmy Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, Wawel oraz zabytkowe uliczki Starego Miasta. Drugiego dnia udaliśmy się na Kopiec Kościuszki, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Krakowa. Niezapomnianym przeżyciem okazała się wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce i udział w Trasie Górniczej. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi górnicy. Wyposażeni w kaski i specjalny sprzęt wykonywali przygotowane zadania, poznawali tajniki pracy pod ziemią oraz dowiadywali się, z jakimi wyzwaniami na co dzień mierzą się górnicy. Możliwość samodzielnego wykonywania niektórych prac sprawiła dzieciom ogromną radość i była dla wielu uczestników jednym z najciekawszych punktów całej wycieczki. Tego dnia odwiedziliśmy również Fabrykę Emalia Oskara Schindlera, poznając historię Krakowa i jego mieszkańców w czasie II wojny światowej. Kolejny dzień spędziliśmy na Podhalu
i w Zakopanem. Odwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Tatrzańskie Archiwum Planety Ziemia, gdzie w nowoczesny i bardzo ciekawy sposób poznawaliśmy tajemnice tatrzańskiej przyrody, geologii oraz historię powstawania gór. Nie zabrakło również spaceru po Zakopanem, czasu na Krupówkach oraz wjazdu kolejką na Gubałówkę, skąd mogliśmy podziwiać piękne widoki. Ostatni dzień wycieczki upłynął pod znakiem doskonałej zabawy w Energylandii. Każdy znalazł tam atrakcje odpowiadające swoim zainteresowaniom i upodobaniom, zarówno spokojniejsze, rodzinne propozycje, jak i pełne emocji rollercoastery. Śmiechu, adrenaliny i pozytywnych wrażeń nie brakowało przez cały dzień. Do Ustki wróciliśmy szczęśliwi oraz bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę i wspomnienia.
Aleksandra łącka

 

  1. MAGICZNE EKSPERYMENTY
  2. ZABAWA W PLENERZE
  3. LAURY DLA ALEKSANDRY PLYTTY
  4. WYPRAWA PRZEZ PÓŁ EUROPY

Strona 1 z 60

  • start
  • poprz.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

W dziale Rodzice

Rada Rodziców

Terminy spotkań z rodzicami

Kalendarz

Profilaktyka

Procedury w okresie epidemii

W dziale Uczniowie

Samorząd Uczniowski

Dzwonki

Zajęcia pozalekcyjne

Sport w SP3

Biblioteka

GOŚCIMY

Today 18617

Month 394741

All 1422651

O szkole

Historia

Patron

Kadra szkoły

Dokumenty

Erasmus+

Erasmus+

E-gazetka

Kalendarz

Strona projektu

Dokumenty

Statut

WSO

Regulaminy

Programy

łącze do strony edziennik

łącze do strony Biuletynu Informacji Publicznej

Przejdź do działu Archiwum informacji

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3
im. gen. Mariusza Zaruskiego
  • ul. Wróblewskiego 7,
  • 76-270 Ustka
tel./fax.(059)8144413
sekretariat@sp3-ustka.pl

Godziny przyjęć

Sekretariat jest czynny:

od poniedziałku do piątku
7:30 - 15:30

 

Dyrektor Szkoły przyjmuje:

wtorek
9:30 - 10:00

 

Pedagog i psycholog szkolny

 

Informacje prawne

  • RODO
  • Polityka plików cookies
  • Deklaracja dostępności

Szkoła w sieci

Facebook

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...