Nasza społeczność szkolna po raz kolejny ruszyła na pomoc Olafowi Krasnowskiemu, chłopcu cierpiącemu na dystrofię mięśniową Duchenne’a. 9 kwietnia wzięliśmy udział w akcji charytatywnej „PODAJ DOBRO DALEJ”. Podczas marszobiegu, który miał na celu zebranie funduszy na leczenie małego Olafka, wszyscy uczniowie czuli, że w grupie siła. Ogromna ilość młodych ustczan, która stawiła się na trasie startu, powodowała gęsią skórkę na ciele, a świadomość, że mogliśmy być częścią tego wspaniałego wydarzenia, przyspieszała bicie serca. Udział w marszobiegu dla Olafa Krasnowskiego i drobny wkład w jego leczenie sprawił, że dla naszych uczniów była to wielka sprawa, bo „ktokolwiek potrafi dawać z siebie … jest bogaty”, a kolejna akcja wsparcia wzbogaciła nas wszystkich.

Marta Radziejewska